Qashqai suratlı yeni Nissan Micra (2014)

yeni-new-2014-nissan-micra-red4 Nissan piyasaya sunulduğundan bu yana yaklaşık 6 milyon adet satış gerçekleştiren küçük Micra modeline gençlik aşısı yaptı.

Çok değil daha 3 yıl önce tanıtılmıştı. Yerini aldığı modele göre daha soğuk bakışlıydı ama zamanla gözümüz alışmıştı. yeni-new-2014-nissan-micra-red3Nede olsa o bir dünya otomobiliydi. Farklı ülkelerdeki 4 tesiste üretilip 56 farlı ülkeye satılıyordu ki Nissan’dan gelen bir basın açıklamasıyla bir anda demode oldu. Kasası değişmeden kapsamlı bir değişime uğramıştı Micra. Ön, arka tamponları, ızgarası ve kaputu ile dışarıdan, yepyeni orta konsolu ile de içeriden yenilenmişti. Dışarıdaki yeni parçalar onu abisi Qashqai’ye benzetmiş. İçeride de USB girişli, büyük ekranlı dokunmatik navigasyon ve yeni hava çıkışlarıyla payına düşeni almış. Ancak yenilenme hareketi bukadarla sınırlı kalmamış! Yepyeni direk enjeksiyonlu – kompresörlü (DIG-S) benzinli motor ve CVT şanzıman, anahtarsız giriş ve motor çalıştırma sistemiyle park yardımcı sistemi Nissan Micra’daki yenilenmenin diğer sonuçları.

yeni-new-2014-nissan-micra-red2

Makyaj sonrasında daha güçlü, daha iddialı ve dinamik bir görünüm kazanan yeni Nissan Micra Avrupada Eylül ayında piyasaya çıkacakmış.

 

 

 

 

.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s