Peugeot’dan yeni bir sedan: 301

 İlk gösterimi Paris Otomobil Fuarı’nın Basın Günleri’nde gerçekleştirilecek yeni Peugeot 301’in halka yönelik dünya prömiyeri, 1 Kasım 2012 tarihinde Türkiye’de düzenlenecek İstanbul Auto Show Fuarı’nda! Aynı anda Türkiye’de ve ardından Orta ve Doğu Avrupa, Rusya, Ukrayna, Yunanistan, Mağrip, Orta Doğu, Körfez ve Afrika ülkeleri ile bazı Güney Amerika pazarları gibi çok sayıda başka ülkede satışa sunulacak.

Peugeot 301 rearPeugeot’nun tüm dünyada satış hacmi açısından zamanla en önemli modellerinden biri olacak Peugeot 301, sınıfının merkezinde konumlanıyor. Araç, satışa sunulacağı farklı pazarların beklentilerine uyarlanmış olan modern bir tasarım ve standartlar sunuyor.

Peugeot 301, sıcak ülkeler, soğuk ülkeler, bozuk yol koşulları gibi en zorlu kullanım şartlarına uyum gösterecek şekilde geliştirildi. 444 cm uzunluğundaki araç, rakiplerinin bir adım önüne geçmesini sağlayan özgün ve cömert mimarisi ile fark ediliyor. Böylelikle sınıfında referans özellikler sunuyor:  Arka koltuklarda rekor oturma alanı (2,65 metrelik aks mesafesi. 506 litrelik (VDA 210) rekor bagaj hacmi. Her durumda sürüş keyfi sağlayan, Peugeot’nun bilgi birikiminden kaynaklanan üstün konfor seviyesiyle bağlantılı güvenli sürüş özellikleri. Mevcut çok sayıda güvenlik donanımı: ESP, ABS, 4’e kadar varan hava yastığı, acil fren yardımı, ISOFIX, vs.

Peugeot 301 konsolAynı şekilde, son nesil benzinli ve dizel motor seçenekleri, 72 hp ile 115 hp arasında değişen güçler, manuel veya otomatik vites kutularıyla birlikte hedef pazarların beklentilerine göre uyarlandı :
1.2    l VTi 53 kW (72 hp), 1.6 l HDi 68 kW (92 hp), 1.6 l VTi 85 kW (115 hp)

Modernliğin sembolü 301 böylece, sürüş keyfi ve düşük yakıt tüketimini birleştiren teknolojisi sayesinde, 208’den sonra, Peugeot ürün gamının yeni benzinli 3 silindirli (1.2 l VTi) motor gamından yararlanacak ikinci modeli olacak.

301, kabinde mükemmel bir konfor düzeyi sağlayan, elektronik klima, Bluetooth eller serbest kit ve USB bağlantılı MP3 – radyo çalar, uzaktan kumandalı bagaj kapağı ve arka park yardımı gibi modern donanımları bir araya getiriyor.

Yeni Peugeot 301, yüksek sürüş keyfi sunan emniyetli ve güvenilir bir aile otomobili olarak dikkat çekiyor. Bu özellikler hali hazırda Peugeot’yu hedeflediği çok sayıda ülkede başarılı kılan özellikler. Gerçekten de Peugeot 100 yıldan daha uzun geçmişi olan köklü bir otomobil üreticisi ve otomobil dünyasında dikkat çekmiş ve hala dikkat çeken çok sayıda sedan modelin tasarımcısı (404, 504, 305, 405, 406, 407, 408, 508) konumunda bulunuyor.

Yeni Peugeot 301, Avrupa’da Vigo (İspanya) Fabrikası’nda üretiliyor.

One response to “Peugeot’dan yeni bir sedan: 301

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s